my-portret-psychologiczno-spoleczny-polakow-z-polityka-w-tle-b-iext137406503.jpg
Foto: Wikipedia

My. Portret psychologiczno-społeczny Polaków z polityką w tle.

Jeśli podobała ci się moja rozmowa z prof. Cześnikiem dotycząca tego, czego polscy wyborcy oczekują od partii, polecam książkę prof. Krystyny Skarżynskiej. „My. Portret psychologiczno-społeczny Polaków z polityką w tleto książka, która nie tylko rzuca światło na nasze największe atuty jako społeczeństwa, ale również wskazuje obszary, które mogą stanowić potencjalne zagrożenie dla jakości naszego wspólnego życia.

Autorka z umiejętnością balansuje pomiędzy akademicką precyzją a przystępnym językiem, co sprawia, że książka jest dostępna zarówno dla ekspertów z dziedziny nauk społecznych, jak i dla każdego, kto interesuje się życiem społecznym i politycznym w Polsce.

Zamiast powielać powszechne stereotypy czy opierać się na wiedzy potocznej, profesor Skarżyńska kieruje nas ku introspekcji, zachęcając do poznawania samego siebie jako klucza do zrozumienia otaczającej nas rzeczywistości.

To esencjonalna lektura dla tych, którzy pragną zrozumieć Polskę od wewnątrz oraz dostrzec, jak ważne w kształtowaniu naszej przyszłości są postawy i emocje, które wybieramy wzmacniać bądź osłabiać.


» Więcej na ten temat »